۵ نکته عملی برای تهویه صنعتی

۵ نکته عملی برای تهویه صنعتی

۵ نکته عملی برای تهویه صنعتی

 

راهنمای عملی برای خنک کردن محیط‌های کاری بسیار گرم

گرچه کیفیت هوا موردی نیست که اغلب مورد توجه کارگران باشد، این یکی از قدرتمندترین راه هایی است که کارگران دچار تأثیرات درمانی در طولانی مدت می‌شوند. تنفس فقط اندکی آلودگی روز به روز باعث بروز مشکلات سلامتی می‌شود که برای ده‌ها سال ادامه دارد. علاوه بر این، تهویه صنعتی اطمینان می‌دهد که کارگران شما در طول تابستان راحت و خنک هستند.

در اینجا نکته آماده کردیم که اگر می خواهید محیط کارگران را به خوبی تهویه کنید، باید بخاطر بسپارید.

۱- چیزهایی را ارزیابی کنید

وقتی می خواهید یک سیستم هواکش صنعتی را برای رفع نیازهای تهویه صنعتی خود انتخاب و نصب نمایید، باید از یک متخصص سوال کنید. در حالی که ممکن است شما بتوانید ارزیابی شخصی را به تنهایی انجام دهید، اما ابزارها و ترفندهایی وجود دارد که متخصصان دنیای هواکش‌های صنعتی می دانند که شما از آن‌ ها اطلاعی ندارید.

در صورت نیاز به اختلاف دما در محیط‌های مختلف، مطمئن شوید که محل کار کارگران شما از یکدیگر جدا شود تا تداخل دمایی توسط هواکش‌های صنعتی بوجود نیاید.

یک طراح سیستم هواکش صنعتی می‌تواند ارزیابی سریع را انجام دهد و به شما بگوید نیاز شما برای گرم کردن و سرمایش چیست. ممکن است بعضی محیط‌ها نیازی به هواکش صنعتی نیاز نداشته باشد و برخی مناطق به هواکش صنعتی خودکار و برخی دیگر به هواکش صنعتی دائم کار نیاز دارند. با آگاهی به این نکته طراح می‌تواند سیستم تهوایه صنعتی شما را کاملا بهینه طراحی می‌کند. با توجه به این نکته کلی در انرژی صرفه جویی می‌شود و بازدهی کارگران و کارمندان بالاتر می‌رود.

۲- از ترموستات هوشمند برخوردار باشید

از آنجا که امروزه بیشتر تجهیزات زندگی روزمره ما به صورت خودکار و بی‌سیم کنترل می‌شوند، نیازهای گرمایشی و سرمایشی ما نیز از این قاعده مستثنا نیست. تنظیم منظم دمای محیط کار بر اساس اشغال و نوع فعالیت، راهی عالی برای مدیریت نیازهای گرمایش و سرمایش است. همچنین با رشد کسب و کار و گسترش محیط کار و رشد تکنولوژی این نیاز برای شما در حال گسترش است.

اگر لازم نیست ساعات زیادی از روز را به فکر دما و تهویه محصیط کار باشید، دیگر نیازی نیست در طی این ساعت‌های کاری محیط برای آن ها گرم و خنک شود. اگر ترموستات، دیمر و یا تایمر قابل برنامه ریزی دارید، می‌توانید به طور خودکار همه چیز را خاموش و یا روشن کنید.

با تغییر حجم کار، می‌توانید، ساعات اضافه کاری، تعطیلات آخر هفته و هر زمانی را تنظیم کنید. اگر محصولات یا موادی دارید که نیازمند دمای مناسب نگهداری هستند، می توانید موارد را به طور موقت تغییر دهید تا اینکه این موارد به مکان جدید منتقل یا حمل شوند.‌

۳- سنسورهای حرکتی بسیار کارآمد

همانطور که در بالا ذکر شد، اشتغال هنگامی که نگران دمای انبار یا فضای خود هستید نگران کننده است. سنسورهای حرکتی بسیاری از موارد عمومی را که شرکت‌ها و کارخانجات و … هنگام تلاش برای گرم کردن و خنک کردن فضای خود با آنها روبرو هستند را حل می‌کنند. خاموش کردن چراغ ها یا سیستم هواکش صنعتی به محض اینکه افراد از فضای خارج می‌شوند ، می‌توانند در طول زمان صرفه جویی زیادی در بر گیرد.

۴- از علوم زمین شناسی به نفع خود استفاده کنید

همانطور که بیشتر مردم در مدرسه آموخته اند، وقتی گرما افزایش می‌یابد از کف زمین به سمت سقف حرکت می‌کند. اگر هوای گرم خود را در محیط کار خود دارید، باید آن را در ماه‌های سردتر هوا را به داخل محیط و در ماه‌های گرمتر به بیرون ببرید.

هنگامی که صحبت از کنترل دما می‌شود ، هوای گرم در نزدیکی ترموستات شما می‌خواهد نحوه واکنش سیستم هواکش صنعتی شما را تغییر دهد. اگر ترموستات خود را کنار گرمترین قطعه تجهیزات خود قرار دهید، این امر می‌تواند درجه حرارت شما را تحت تأثیر قرار دهد. اگر آن را در یک نقطه اشتباه قرار دهید، همیشه با مشکل مواجه خواهید بود.

هواکش‌های سقفی و هواکش‌های سانتریفیوژ می‌توانند به شما کمک کنند تا هوای خود را به طور مساوی مدیریت و پراکنده کنید. این امر موجب چرخش هوای یکدست و تعادل دمایی محیط کار شما می‌شود. اگر بتوانید هوا را به حرکت درآورید، می‌توانید بسیاری در مصرف انرژی صرفه جویی کنید و محیط بسیار متعادلی داشته باشید.

۵- واحدهای پشت بام باید بررسی شوند

در حالی که اکثر محیط‌‌ها هواکش صنعتی خود را در پشت بام قرار می‌دهند، اما مشکلات زیادی وجود دارد که با آن روبرو می‌شوند. مکانی که سیستم تهویه صنعتی شما ممکن است در معرض فشارهای زیادی قرار داشته باشد.

معمولا هواکش‌های صنعتی از بدنه فلزی ساخته می‌شوند، در یک روز گرم تابستانی بدنه هواکش بشدت گرم شده و تحت فشار قرار می‌گیرد. از این گذشته، اگر در نزدیکی آلاینده‌هایی مثل خیابان‌های پرتردد، کارخانه‌هایی با گرد و غبار بالا و … باشد، هواکش صنعتی نیز مواد زائد را به داخل می‌آورد، در اینجا شما باید از سیستم‌های فیلتراسیون و یا باکس فیلتر استفاده کنید.

در تمام طول سال، هواکش‌های صنعتی خود نظافت کنید و توسط بازرسین متخصص از سلامت آن اطمینان حاصل کنید.

برای راهنمایی در مورد انتخاب یا سرویس و نگهداری هواکش صنعتی با ما تماس بگیرید.

نوشتن یک پیام

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست مرتبط

اصول عیب یابی هواکش صنعتی

اصول عیب یابی هواکش صنعتی

بعضی اوقات شرایطی ایجاد بوجود که عیب یابی هواکش صنعتی را با چالش‌های دشواری رو به رو می‌کند. در این مقاله با بیانی ساده و خلاصه به عمده ‌عیب‌های انواع هواکش صنعتی از جمله هواکش سانتریفیوژ و فن…ادامه مطلب