هواکش صنعتی از ۰ تا ۱۰۰

هواکش صنعتی از ۰ تا ۱۰۰

هواکش صنعتی از ۰ تا ۱۰۰

هواکش صنعتی نوعی از هواکش می‌باشد که وظیفه اصلی آن جابه جایی هوا یا هوای آلوده به دود و گاز است. هواکش صنعتی دارای دو دسته بندی محوری و گریز از مرکز می‌باشد. هواکش صنعتی یکی از اساسی ترین نیازهای هر محیط کاری صنعتی است. از آنجایی که خیلی از دستگاه‌ها و تجهیزات صنعتی گرما و آلاینده‌های زیادی تولید می‌کنند، تقریباً تمام کارگاه‌ها و کارخانه‌ها به هواکش صنعتی احتیاج دارند تا هوای محیط را تهویه کرده و شرایط کاری مناسبی را برای کارکنان مهیا سازد. شرکت مکنده دمنده پارس ارائه دهنده بهترین هواکش صنعتی با بهترین قیمت می‌باشد.

 

تقریباً تمامی‌صنایع از انواع هواکش صنعتی و یا هواکش‌های صنعتی مکنده یا دمنده برای تهویه مناسب هوا استفاده می‌کنند تا سلامت کارکنان و مشتریان خود را تضمین کنند.

 

اطلاعاتی در مورد هواکش صنعتی

هواکش صنعتی یکی از تجهیزاتی است که تمامی‌صنایع باید از آن استفاده کنند. هواکش صنعتی مزایای زیادی را برای صنایع به همراه دارد و کارخانه و کارگاه‌ها با اهداف مختلفی از آن‌ها استفاده می‌کنند. صنایع مختلفی مانند صنایع شیمیایی، پزشکی، اتومبیل سازی، کشاورزی، معدن، تهیه غذا، ساخت و ساز و بسیاری صنایع دیگر از انواع مختلف هواکش صنعتی استفاده می‌کنند تا هوای تازه را وارد محیط کار خود کنند و اینکه بو و عطر نامطبوع را خارج سازند. البته به غیر از صنایع، مکان‌های دیگری مثل باشگاه‌های ورزشی که در زیر زمین قرار دارند، انبارها و پارکینگ‌های زیر زمینی نیز باید برای تضمین سلامت محیط و هوایی استشمام می‌کنند از هواکش صنعتی استفاده کنند.

از هواکش صنعتی در چه مکان‌هایی استفاده می‌شود؟

هواکش صنعتی در واقع حرکت و جابجای هوا و گاز‌ها را تسریع می‌کند. نقش مهم و برجسته هواکش صنعتی را هرگز نباید نادیده گرفت، چراکه این جابجایی هوا برای بسیاری از کارخانه‌ها و صنایع امری کاملاً ضروری است. این هواکش‌ها در واقع هوای پر از آلاینده‌های مختلفی که در محیط‌های سربسته و محصور قرار دارد را به بیرون فرستاده و هوای تازه و پاکیزه را از فضای باز به داخل محیط می‌فرستند. از این هواکش‌ها در خیلی از سایت‌های ساختمانی برای خنک و یا خشک کردن محیط استفاده می‌شود. علاوه بر این، استفاده از هواکش صنعتی در بسیاری از سالن‌های ورزشی که هوا در آن‌ها سریعاً گرم و مرطوب می‌شود نیز بسیار متداول و حتی ضروری است. استفاده از این هواکش‌ها در بسیاری از محیط‌های کارخانه ای که در آن‌ها دمای محیط بسیار بالا می‌رود و در آن‌ها بنا به هر دلیلی امکان استفاده از کولر وجود ندارد و این افزایش دما ممکن است باعث توقت خط تولید شود نیز متداول است. خیلی از گلخانه‌ها، استخر‌ها، حمام‌های عمومی‌و مراکز آب درمانی نیز به منظور کاهش رطوبت محیط از انواع هواکش صنعتی استفاده می‌کنند. در رستوران‌ها، مراکز پخت غذا، کارخانه‌ جات تولیدی غذا نیز از هواکش صنعتی با هدف خارج کردن دود، بوی غذا و بخار ناشی از پخت غذا استفاده می‌کنند. بنابراین، احتمالاً تا کنون به اهمیت استفاده از این هواکش‌ها واقف شده باشید، چراکه آن‌ها با تهیه و حفظ هوای مناسب در محیط، همه روزه جان و سلامت هزاران نفر کارگر و مشتری را حفظ می‌کنند.

کلاس‌های مختلف هواکش صنعتی

هواکش‌های صنعتی در انواع و اندازه‌های مختلفی تولید می‌شود که هرکدام از آن‌ها عموماً برای مصارفی خاص کاربرد دارند. اندازه‌ی هواکش صنعتی عموماً ارتباط مستقیمی‌با اندازه‌ی محیطی دارد که قرار است هواکش در آن مورد استفاده قرار بگیرد. همانطور که از عنوان «صنعتی» پیدا است، از این هواکش‌ها عموماً در محیط‌های بزرگ استفاده می‌شود. هواکش‌های صنعتی را معمولاً بر حسب اندازه و قدرت خود، و با استفاده از اعداد مختلفی دسته بندی می‌کنند. به صورت کلی این هواکش‌ها را به سه کلاس کلی دسته بندی می‌کنند. در این نوع نظام دسته بندی که توسط «انجمن جنبش و جابجایی هوا» موسوم به AMCA ارائه شده است، هرچه شماره‌ی کلاس بالاتر باشد، هواکش صنعتی نیز گران‌تر بوده و عملکرد بهتر و قوی‌تری نیز خواهد داشت. از سوی دیگر، هرچه شماره کلاس هواکش پایین تر باشد، عملکرد آن‌ها ضعیف‌تر بوده، قیمت کمتری دارند و برای استفاده در محیط‌های کوچک تر مناسب خواهند بود. تاجایی که حتی برخی از کلاس‌های پایین این هواکش‌ها قابل حمل هستند و از آن‌ها می‌توان برای تمیز کردن محیط‌های کوچک و یا جابجایی هوا در فضاهای کوچک استفاده کرد. بنابراین، قبل از خرید هواکش صنعتی، حتماً در مورد مساحت مکانی که قصد دارید از هواکش در آنجا استفاده کنید اطمینان حاصل کنید و سپس هواکش مناسبی را با توجه به نیازهای خود انتخاب کنید.

 

انواع هواکش صنعتی

انواع مختلف هواکش صنعتی را بسته به اینکه در چه جایی مورد استفاده قرار می‌گیرند و یا بر حسب نحوه نصب آن‌ها دسته بندی می‌کنند. مدل‌های مختلف هواکش صنعتی را می‌توان به هواکش‌های پایه دار زمینی، هواکش‌های دیواری که روی دیوار و پانل‌ها نصب می‌شوند، هواکش‌های کانالی و دمنده‌ها تقسیم کرد. البته هرکدام از این هواکش‌ها کارکرد خاصی دارند و با اهداف خاصی ساخته شده اند، بنابراین تنها زمانی می‌توانید حداکثر استفاده را از آن‌ها کنید که انتخاب خود را به درستی و با در نظر گرفتن شرایط محیطی و نیازهای خود انجام دهید. برای مثال، هواکش‌های صنعتی پایه دار احتیاجی به نصب شدن روی جای خاصی ندارند. این مدل را می‌توان تطبیق پذیرترین مدل دانست، چراکه آن را در هر جایی می‌توان به کار گرفت تا جریان هوا ایجاد کرد و دمای هوا را کاهش داد. مدل‌های دیواری، همانطور که از نام‌شان نیز پیداست، برای تهویه هوا حتماً باید روی بخشی از دیوار نصب شوند.

مزایا استفاده از هواکش صنعتی

اگر از هواکش صنعتی به درستی و در شرایط صحیح استفاده شود، مزایای مختلفی را به همراه خواهند داشت. این هواکش‌ها با حذف آلاینده‌ها، ذرات معلق، دود و بوهای نامطبوع، هوای محیط را مطبوع و سالم می‌سازند. علاوه بر این، از آنجایی که هواکش‌های صنعتی دما و میزان رطوبت محیط را کاهش می‌دهد، مزایا متعددی را در اختیار کارخانه‌‌جات قرار می‌دهند. هرکدام از انواع مختلف مدل‌های این هواکش‌ها، سازوکار و عملکرد ویژه ای دارند، بنابراین استفاده از هرکدام از آن‌ها مزایای خاصی را به همراه خواهد داشت.

برای دریافت مشاوره رایگان و خرید همین الان با ما تماس بگیرید.

منبع: خزرفن
منبع: مکش و دهش

نوشتن یک پیام

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست مرتبط