هواکش صنعتی گران یا ارزان؟

هواکش صنعتی گران یا ارزان؟

هواکش صنعتی گران یا ارزان؟

در ادامه ی متن سعی شده تا برخی از عوامل مهم و تاثیرگذار در قیمت قیمت هواکش صنعتی را معرفی کنیم.

 

قیمت هواکش صنعتی

قیمت هواکش صنعتی به موارد مختلفی بستگی دارد. پیش از شروع معرفی عوامل موثر در قیمت هواکش صنعتی، اهمیت استفاده از این دستگاه را مختصراً معرفی خواهیم کرد. هواکش صنعتی دستگاهی است که حرکت و جابجای هوا و گاز‌ها را تسریع می‌کند. نقش مهم و برجسته هواکش صنعتی را هرگز نباید نادیده گرفت، چراکه این جابجایی هوا برای بسیاری از کارخانه‌ها و صنایع امری کاملاً ضروری است. به صورت بسیار ساده، سازوکار هواکش صنعتی به این شکل است که هوای پر از آلاینده‌های مختلفی که در محیط‌های سربسته و محصور قرار دارد را به بیرون فرستاده و هوای تازه و پاکیزه را از فضای باز به داخل محیط می‌فرستند. البته این موارد تنها گوشه ای از دلایلی هستند که استفاده از هواکش صنعتی را تبدیل به امری ضروری می‌کنند. اگر شما نیز صاحب کسب و کاری هستید که به هواکش صنعتی احتیاج دارید، احتمالاً در مورد قیمت هواکش صنعتی سوال‌هایی در ذهن شما شکل گرفته باشد.

نقش نوع هواکش در قیمت هواکش صنعتی

قیمت هواکش صنعتی بسته به مدل و کارکرد خاص آن هواکش متفاوت خواهد بود. همانطور که می‌دانیم، مدل‌های مختلفی از هواکش صنعتی تولید و عرضه می‌شود. در این میان می‌توان به هواکش صنعتی آکسیال، هواکش صنعتی سانتریفیوژی و یا هواکش صنعتی تنگستن اشاره کرد. بدیهی است که هرکدام از این هواکش‌ها ویژگی‌ها و کارکرد خاص خود را دارند و بنابراین دور از ذهن نیست که قیمت هواکش صنعتی آکسیال با قیمت هواکش صنعتی گریز از مرکز (سانتریفیوژ) متفاوت باشد.

نقش قابلیت چرخش برعکس در قیمت هواکش صنعتی

قابلیت چرخش برعکس و معکوس یکی از ویژگی‌های برخی از مدل‌های هواکش صنعتی است. طبعاً این ویژگی اضافه باعث افزایش قیمت هواکش صنعتی خواهد شد. همه‌ی ما در مورد مزایای استفاده از هواکش هنگامی‌که هوا گرم است چیزهایی شنیده ایم. اما این نکته را هم باید در نظر داشته باشید که هواکش‌ها برای زمانی که هوای بیرون از محیط بسیار سرد است نیز مفید هستند. هواکش‌هایی که می‌توانند به صورت معکوس چرخش کنند، هوای گرم موجود در فضای بالایی را با هوای سردی ترکیب می‌کنند که به واسطه‌ی وزن بیشترش در نزدیکی زمین قرار گرفته است.

نقش برند و شرکت تولید کننده در قیمت هواکش صنعتی

تاثیر برند و شرکت‌های تولید کننده در قیمت گذاری محصولات بر کسی پوشیده نیست. بنابراین دور از ذهن نخواهد بود اگر بگوییم قیمت هواکش صنعتی نیز به شرکت تولید کننده آن بستگی دارد. چه بسا قیمت هواکش صنعتی مدل خاصی که امکانات و حتی جنس بهتری دارد، از قیمت هواکش صنعتی تولید شده توسط یک شرکت معروف ارزان‌تر باشد.

نقش محدوده قابل پوشش در قیمت هواکش صنعتی

به صورت کلی می‌توان ارتباط مستقیمی‌بین محدوده قابل پوشش توسط یک هواکش صنعتی و قیمت آن متصور شد. محدوده قابل پوشش عموماً به عواملی نظیر اندازه پره‌ها و سرعت چرخش آن‌ها بستگی دارد. اگر محیط مورد نظر شما وسیع است، احتیاج به هواکش‌های صنعتی بزرگ تری دارید و طبعاً قیمت هواکش صنعتی مورد نیاز شما بالاتر خواهد بود.

نقش جنس بدنه در قیمت هواکش صنعتی

هواکش صنعتی جزو آن دسته از تجهیزاتی نیست که مداوم و به تناوب تعویض شود. بنابراین می‌توان آن را خریدی بلندمدت قلمداد کرد. در چنین خریدی، طول عمل محصول بسیار مهم است. جنس بدنه یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در طول عمر محصولات است. قیمت هواکش صنعتی بستگی به جنس بدنه نیز خواهد داشت. هرچه از فلز و آلیاژهای مرغوب‌تری استفاده شود، قیمت هواکش صنعتی بیشتر خواهد بود. برای مثال توجه داشته باشید که هواکش به هیچ وجه نباید زنگ بزند، چراکه بازدهی آن کاهش پیدا خواهد کرد.

نقش ویژگی‌های کیفی در قیمت هواکش صنعتی

بدیهی است که عموماً با افزایش کیفیت، قیمت کالا نیز بالاتر می‌رود. برخی ویژگی‌های کیفی در قیمت هواکش صنعتی تاثیرگذار هستند. برای مثال باید در نظر داشت:

آیا هواکش در برابر انواع آلاینده‌ها مقاوم است؟

میزان سروصدای ایجاد شده توسط هواکش صنعتی مورد نظر چقدر است؟

نصب و یا جدا کردن آن چقدر زمان می‌برد و چه دشواری‌هایی دارد؟

آیا دکمه تعیین سرعت چرخش تعبیه شده است؟

آیا جریان هوا به صورت مساوی در تمام محیط پخش می‌شود؟

هواکش مورد نظر چه حجمی‌از هوا را می‌تواند جابجا کند؟

 برای دریافت مشاوره رایگان و خرید همین الان تماس بگیرید

منبع: خزرفن

نوشتن یک پیام

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست مرتبط